Αθλητισμός

Europa League: Μάχες πρόκρισης για Μίλαν και Άρσεναλ

Σπουδαίες αναμετρήσεις περιλαμβάνει απόψε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Europa League – Στα ματς των 19:55 η Μόντε υποδέχεται την Άρσεναλ (Cosmote Sport 5), ενώ η Μίλαν φιλοξενείται από την Λιλ (Cosmote Sport 6)

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της διοργάνωσης, πέρα από τα παιχνίδια των ελληνικών ομάδων και των αντιπάλων τους, υπάρχουν αναμετρήσεις που θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι και για… σεντόνι.

Συγκεκριμένα στο πρώτο πιάτο των ματς των 19:55, η Άρσεναλ δοκιμάζεται στην έδρα της Μόλντε, η Μίλαν τον Ζλάταν κοντράρεται με τη Λιλ, ενώ η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιώργου Δώνη υποδέχεται την ισπανική Βιγιαρεάλ.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) 26/11 (19:55)
Κλουζ (Ρουμανία)-Ρόμα (Ιταλία) 26/11 (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

Ρόμα 3 2-1-0 7-1 7
Γιουνγκ Μπόις 3 1-1-1 5-3 4

Κλουζ 3 1-1-1 3-6 4
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3 0-1-2 0-5 1

2ος όμιλος

Μόλντε (Νορβηγία)-Άρσεναλ (Αγγλία) 26/11 (19:55)
Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία) 26/11 (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

Άρσεναλ 3 3-0-0 9-2 9
Μόλντε 3 2-0-1 4-5 6
Ραπίντ Βιένης 3 1-0-2 5-6 3
Ντάνταλκ 3 0-0-3 4-9 0

3ος όμιλος

Λεβερκούζεν (Γερμανία)-Χάποελ Μπερ Σέβα (Ισραήλ) 26/11 (22:00)
Νις (Γαλλία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία) 26/11 (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

Σλάβια Πράγας 3 2-0-1 5-5 6
Λεβερκούζεν 3 2-0-1 10-5 6
Νις 3 1-0-2 5-9 3
Χάποελ Μπερ Σέβα 3 1-0-2 5-6 3

4ος Όμιλος

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 26/11 (22:00)
Ρέιντζερς (Σκωτία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία) 26/11 (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Ρέιντζερς 3 2-1-0 6-3 7
Μπενφίκα 3 2-1-0 10-5 7
Λεχ Πόζναν 3 1-0-2 5-6 3
Σταντάρ Λιέγης 3 0-0-3 1-8 0

5ος όμιλος

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 26/11 (22:00)
Γρανάδα (Ισπανία)-Ομόνοια (Κύπρος) 26/11 (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Γρανάδα 3 2-1-0 4-1 7
ΠΑΟΚ 3 1-2-0 5-2 5
Αϊντχόφεν 3 1-0-2 4-7 3
Ομόνοια 3 0-1-2 2-5 1

6ος όμιλος

Νάπολι (Ιταλία)-Ριέκα (Κροατία) 26/11 (22:00)
Άλκμααρ (Ολλανδία)-Σοσιεδάδ (Ισπανία) 26/11 (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Αλκμααρ 3 2-0-1 5-2 6
Νάπολι 3 2-0-1 3-2 6
Σοσιεδάδ 3 2-0-1 2-1 6
Ριέκα 3 0-0-3 2-7 0

7ος όμιλος

Μπράγκα (Πορτογαλία)-Λέστερ (Αγγλία) 26/11 (19:55)
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία) 26/11 (19:55)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Λέστερ 3 3-0-0 9-1 9
Μπράγκα 3 2-0-1 5-5 6
ΑΕΚ 3 1-0-2 5-6 3
Ζόρια Λουχάνσκ 3 0-0-3 2-9 0

8ος όμιλος

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σέλτικ (Σκωτία) 26/11 (19:55)
Λιλ (Γαλλία)-Μίλαν (Ιταλία) 26/11 (19:55)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Λιλ 3 2-1-0 9-3 7
Μίλαν 3 2-0-1 6-4 6
Σπάρτα Πράγας 3 1-0-2 5-8 3
Σέλτικ 3 0-1-2 4-9 1

9ος όμιλος

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Σίβασπορ (Τουρκία) 26/11 (19:55)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία) 26/11 (19:55)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Βιγιαρεάλ 3 3-0-0 12-4 9
Μακάμπι Τελ Αβίβ 3 2-0-1 3-5 6
Σίβασπορ 3 1-0-2 6-7 3
Καραμπάχ 3 0-0-3 1-6 0

10ος όμιλος

Λίντσερ (Αυστρία)-Αντβέρπ (Βέλγιο) 26/11 (19:55)
Τότεναμ (Αγγλία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) 26/11 (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Τότεναμ 3 2-0-1 6-2 6
Αντβέρπ 3 2-0-1 3-2 6
Λίντσερ 3 2-0-1 5-6 6
Λουντογκόρετς 3 0-0-3 5-9 0

11ος Όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Φέγενορντ (Ολλανδία) 26/11 (19:55)
Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) 26/11 (19:55)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3 1-2-0 1-0 5
Βόλφσμπεργκερ 3 1-1-1 5-3 4
Φέγενορντ 3 1-1-1 4-5 4
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3 0-2-1 2-4 2

12ος Όμιλος

Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)-Χοφενχάιμ (Γερμανία) 26/11 (19:55)
Γάνδη (Βέλγιο)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 26/11 (19:55)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Χοφενχάιμ 3 3-0-0 11-1 9
Ερυθρός Αστέρας 3 2-0-1 7-4 6
Σλόβαν Λίμπερετς 3 1-0-2 2-10 3
Γάνδη 3 0-0-3 2-7 0

Δημοφιλέστερα

To Top