Αθλητισμός

Europa League: Δυνατές μάχες πρόκρισης σε Πράγα και Ρώμη

Το βράδυ της Πέμπτης (22:00 Cosmote Sport) διεξάγονται οι ρεβάνς των προημιτελικών του Europa League, όπου τέσσερις ομάδες θα περάσουν στα ημιτελικά της διοργάνωσης – Τα αποψινά ζευγάρια: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γρανάδα, Σλάβια Πράγας-Άρσεναλ, Ρόμα-Άγιαξ και Βιγιαρεάλ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ

Tρία φαβορί και μία αναμέτρηση ανοικτή σε όλα τα προγνωστικά συμπεριλαμβάνει το πρόγραμμα της Πέμπτης για το Europa League.

Συγκεκριμένα, στις 22:00 θα ξεκινήσουν οι τέσσερις αγώνες ρεβάνς της προημιτελικής φάσης, Σλάβια Πράγας-Άρσεναλ, Ρόμα-Άγιαξ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γρανάδα και Βιγιαρεάλ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στην Πράγα και τη Ρώμη. Ισόπαλη με 1-1 έληξε η πρώτη αναμέτρηση της Άρσεναλ με τη Σλάβια Πράγας. Ενώ, η Ρόμα έκανε την ανατροπή στο Άμστερνταμ και κέρδισε με 1-2 τον Άγιαξ.

Στα άλλα δύο παιχνίδια επικράτησαν εκτός έδρας η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 0-2 της Γρανάδα και η Βιγιαρεάλ με 0-1 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ και απέκτησαν προβάδισμα για την πρόκριση.

ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Γουάν-Μπισάκα, Λίντελοφ, Τουανζέμπε, Άλεξ Τέλες, Φρεντ, Πογκμπά, Ντιαλό, Φαν ντε Μπεκ, Τζέιμς, Γκρίνγουντ
Γρανάδα: Ρουί Σίλβα, Φουλγκέρ, Βαγιέχο, Χερμάν, Νέβα, Ερέρα, Γκοναλόνς, Μοντόρο, Μαντσίς, Πουέρτας, Σολδάδο

Ρόμα: Παού Λόπεθ, Μαντσίνι, Κριστάντε, Ιμπάνιες, Κάρσντροπ, Βιγιάρ, Βερετού, Καλαφιόρι, Πελεγκρίνι, Πέδρο, Τζέκο
Άγιαξ: Στεκέλενμποργκ, Κλάιμπερ, Τίμπερ, Μαρτίνες, Ταγλιαφίκο, Άλβαρες, Κλάασεν, Γκράβενμπερχ, Άντονι, Τάντιτς, Νέρες

Σλάβια Πράγας: Κολάρ, Μπα, Ζιμά, Χολές, Μπορίλ, Μάσοπουστ, Στάντσιου, Χρόμαντα, Προβόντ, Ολαγίνκα, Κούτστα
Άρσεναλ: Λένο, Μπεγερίν, Χόλντινγκ, Μαρί, Σέντρικ, Γουίλιαν, Σμιθ Ρόου, Τζάκα, Ελνενι, Σακά, Ομπαμεγιάνγκ

Βιγιαρεάλ: Ασένχο, Φόιθ, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Πεντράθα, Μόι, Παρέχο, Καπουέ, Τριγκέρος, Μορένο, Αλκάθερ
Ντινάμο Ζάγκρεμπ: Λιβάκοβιτς, Ριστόβσκι, Λαουρίτσεν, Θεοφίλ-Καθρίν, Γκβαρντιόλ, Γιάκιτς, Ιβάνουσετς, Αντεμι, Μάγερ, Όρσιτς, Πέτκοβιτς

ΟΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ

22.00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γρανάδα Cosmote Sports 2

22.00 Σλάβια Πράγας – Άρσεναλ Cosmote Sports 3

22.00 Ρόμα – Άγιαξ Cosmote Sports 7

22.00 Βιγιαρεάλ – Ντινάμο Ζάγκρεμπ Cosmote Sports 8

Δημοφιλέστερα

To Top