Ligue 1: Έμεινε «όρθια» και στην «Allianz Riviera» η Οσέρ, 1-1 με τη Νις

Το αήττητο σερί της Οσέρ -που την έφερε μέσα σε λίγες εβδομάδες πάνω απ’ την επικίνδυνη ζώνη- συνεχίστηκε και στην «Allianz Riviera», όπου απέσπασε ισοπαλία 1-1 απ’ τη Νις, μένοντας αλώβητη για 5ο παιχνίδι στη σειρά.

Η Οσέρ αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και πήρε το προβάδισμα στο 36′ με τον Χέιν, όμως η ομάδα της Νίκαιας (που συνεχίζει να… ξοδεύει βαθμούς στην έδρα της) κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρονου με τον Λαμπόρντ. Ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι στο 42′ (απέκρουσε ο Ράντου), όμως τέσσερα λεπτά αργότερα πήρε τη «ρεβάνς» με ένα γκολ που «έσωσε» τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας για την ομάδα του.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 26ης αγωνιστικής, αλλά και η βαθμολογία της γαλλικής Ligue 1 έχουν ως εξής:

Νις-Οσέρ 1-1 (45΄+1΄ Λαμπόρντ – 36΄ Χέιν)