Serie A: Νίκησε και… βλέπει ξανά Ευρώπη η Τορίνο, λύτρωση στις καθυστερήσεις για τη Σασουόλο – Δείτε τα γκολ

Επειτα από τρεις αγωνιστικές η Τορίνο επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 της Μπολόνια, την οποία πλησίασε σε απόσταση… αναπνοής στη Serie A. Με το «τρίποντο» αυτό η «γκρανάτα» βρίσκεται μόλις στο -1 από Γιουβέντους και Μπολόνια και μπήκε ξανά στη διεκδίκηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 22ο λεπτό ο Καραμό!

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τη Σασουόλο

Η Σασουόλο βρέθηκε μπροστά στο σκορ 2-0, η Κρεμονέζε έφερε το ματς στα ίσα, αλλά ο Μπαϊράμι στις καθυστερήσεις λύτρωσε τους γηπεδούχους. Στον πάτο της βαθμολογίας και στο -9 από τη ζώνη παραμονής η Κρεμονέζε.

Ο Λοριεντέ στο 26ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τη Σασουόλο και λίγα λεπτά αργότερα έγινε δημιουργός, με τον Φρατέσι στο 41’ να πετυχαίνει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 62’ μείωσαν σε 2-1 με πολύ ωραίο σουτ του Ντέσερς. Στο 78′ η Κρεμονέζε άγγιξε την ισοφάριση, αλλά η κεφαλιά του Τσοφάνι σταμάτησε στο δοκάρι. Ωστόσο, στο 83΄ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ντέσερς. Η λύτρωση για τη Σασουόλο ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Μπαϊράμι, ο οποίος διαμόρφωσε το 3-2.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cqzloth8yi75)

Σε αναμετρήσεις της 25ης αγωνιστικής στη Serie A, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Νάπολι-Λάτσιο 0-1

Μόντσα-Έμπολι 2-1

Αταλάντα-Ουντινέζε 0-0

Φιορεντίνα-Μίλαν 2-1

Σπέτσια-Βερόνα 0-0

Σαμπντόρια-Σαλερνιτάνα 0-0

Ίντερ-Λέτσε 2-0