Serie A, Φιορεντίνα – Αταλάντα 1-1: «Χαμένες» και οι δύο – Δείτε τα γκολ

Φιορεντίνα και Αταλάντα αλληλοεξουδετερώθηκαν και έμειναν στο 1-1 στην έδρα της πρώτης για την 30η αγωνιστική της Serie A. Οι Μπεργκαμάσκι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 37ο λεπτό με ωραία προσπάθεια του Μέλε.

Οι Βιόλα ήταν ανώτεροι και βρήκαν την ισοφάριση στο 56ο λεπτό χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καμπράλ. Η ομάδα του Ιταλιάνο πίεσε για την ανατροπή αλλά δεν έφτασε σε αυτή παρ’ότι είχε δοκάρι με τον Μπιράγκι στο 73′, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σοτίλ είδε τον Σπορτιέλο να αποκρούει εντυπωσιακά τη δυνατή κεφαλιά του.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crzcmn0wment)

Με την ισοπαλία αυτή η Αταλάντα απομακρύνθηκε στο +5 από την 7η Γιουβέντους, ενώ η Φιορεντίνα έχασε την ευκαιρία να πάρει περισσότερους βαθμούς στο κυνήγι της Ευρώπης και παραμένει 9η.