Αθλητισμός

Premier League, Μπράιτον-Γουλβς 6-0: Εξάρα Ευρώπης, ήττα για τη Νότιγχαμ

Η Μπράιτον έκανε «σκόνη» της Γουλβς επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-0, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής στην Premier League, αποδεικνύοντας για μια ακόμη φορά πως είναι ίσως η πιο φορμαρισμένη ομάδα, μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι, αυτήν την περίοδο στην Αγγλία. Η ομάδα του Ντε Τσέρμπι ήταν καταιγιστική και πήρε τη σαρωτική νίκη με πρωταγωνιστές του Ουντάβ, Γκρος και Γουέλμπεκ, που πέτυχαν από δύο γκολ!

Στο μεταξύ η Νότιγχαμ υπέστη οδυνηρή ήττα στις καθυστερήσεις στο Λονδίνο και στην έδρα της Μπρέντφορντ με 2-1. Με την ήττα αυτή η ομάδα του Στιβ Κούπερ παραμένει μια ανάσα από τη ζώνη του υποβιβασμού. Η Φόρεστ προηγήθηκε με τον Ντανίλο στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους και έδειχνε να κρατα την πολύτιμη νίκη. Στο 82ο λεπτό όμως ο Τόνεϊ ισοφάρισε και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντα Σίλβα έριξε στο καναβάτσο τους φιλοξενούμενους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 34ης αγωνιστική έχουν ως εξής:

Κρίσταλ Πάλας-Γουέστ Χαμ 4-3 (15′ Αγιού, 20′ Ζαχά, 30′ Σχλουπ, 66′ πεν. Εζε-9′ Σούτσεκ, 36′ Αντόνιο, 73′ Αγκέρ) Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μπρέντφορντ-Νότιγχαμ Φόρεστ 2-1 (82′ Τόνεϊ, 90’+ Ντα Σίλβα-45’+ Ντανίλο) Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μπράιτον-Γουλβς 6-0 (6′, 66′ Ουντάβ, 13′, 26′ Γκρος, 39′, 48′ Γουέλμπεκ) Δείτε ΕΔΩ τα γκολ