Μπαρτσελόνα – Μπέτις 4-0: Εύκολη δουλειά για τους Καταλανούς, άλλο ένα βήμα προς τον τίτλο – Τα γκολ

Εντυπωσιακή ήταν η Μπαρτσελόνα που επικράτησε με 4-0 της Μπέτις στο «Καμπ Νoου» υπό καταρρακτώδη βροχή σε αναμέτρηση για την 32η αγωνιστική της La Liga.

Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Κρίστενσεν (14΄), Λεβαντόφσκι (36΄), Ραφίνια (39΄) και Ροντρίγκεζ (82΄ αυτ.), ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 33ο λεπτό λόγω αποβολής του Έντγκαρ Γκονζάλεζ με δεύτερη κίτρινη.

Την παράσταση, όμως, έκλεψαν δύο παίκτες που θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι πατέρας και γιος. Ο 41χρονος Χοακίν, στην τελευταία σεζόν της θρυλικής καριέρας του, αποθεώθηκε από το «Καμπ Νόου» όταν μπήκε αλλαγή, αλλά δυστυχώς αποχώρησε πριν από το φινάλε λόγω τραυματισμού στο γόνατο, αφήνοντας την ομάδα του με εννέα, αφού είχαν γίνει όλες οι αλλαγές.

Και, βεβαίως, ο… 15χρονος (!) Λαμίν Γιαμάλ, ο οποίος έγινε ο νεαρότερος παίκτης που αγωνίζεται με την Μπάρτσα στην ιστορία της La Liga, προλαβαίνοντας μάλιστα σε δέκα λεπτά να αγγίξει το γκολ, αλλά και την ασίστ.

Resumen de FC Barcelona vs Real Betis (4-0)