ΝΒΑ – Νίκολα Γιόκιτς: Έσπρωξε τον ιδιοκτήτη των Φοίνιξ Σανς – Δείτε βίντεο

Επεισοδιακό ήταν το τέταρτο παιχνίδι της σειράς των Ντένβερ Νάγκετς με τους Φοίνιξ Σανς καθώς ο Νίκολα Γιόκιτς έσπρωξε τον ιδιοκτήτη της ομάδας των «ήλιων» με αποτέλεσμα να χρεωθεί με τεχνική ποινή.

Το επεισόδιο σημειώθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα που έληξε με νίκη των Σανς με 129-124. Όπως φάνηκε στο βίντεο όλα ξεκίνησαν όταν ο γκαρντ των Σανς Τζος Οκόγιε έπεσε πάνω σε θεατές για να «σώσει» τη μπάλα. Τότε ο ιδιοκτήτης των Σανς, Ματ Ίσμπια, πήρε τη μπάλα με τον Γιόκιτς να προσπαθεί να του την πάρει από τα χέρια και κάποια στιγμή να τον σπρώχνει.

Ακολούθησε διαβούλευση των διαιτητών μετά την οποία ο Γιόκιτς χρεώθηκε με τεχνική ποινή.

Από την πλευρά του ο ιδιοκτήτης των Σανς δήλωσε στο ημίχρονο «είμαι καλά» για το περιστατικό με τον Νίκολα Γιόκιτς.

Παρά το επεισόδιο και την τεχνική ποινή ο Γιόκιτς δεν επηρεάστηκε όπως αποδεικνύουν οι 53 πόντοι που πέτυχε και οι 11 ασίστ που μοίρασε.

Για τους Σανς προσπάθησαν για τη νίκη ο Κέβιν Ντουράντ και ο Ντέβιν Μπούκερ με 36 πόντους έκαστος.