Δείτε γκολ από τα κορυφαία Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα

Το φινάλε θρίλερ στην Premier League, οσον αφορά το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο και τη μάχη της παραμονής βρήκε τις Άστον Βίλα και Έβερτον να πανηγυρίζουν με τους «χωριάτες» να αφήνουν εκτός Ευρώπης την Τότεναμ και τα «ζαχαρωτά» να στέλνουν στην Championship τις Λέστερ και Λιντς!

Στην Ισπανία η Ρεάλ Σοσιεδάδ παρά την ήττα της στη Μαδρίτη από την Ατλέτικο εξασφάλισε τη συμμετοχή της στο νέο Champions League, ενώ η Εσπανιόλ δέχθηκε την ισοφάριση στο 90’+3′ από τη Βαλένθια και υποβιβάστηκε…

Θρίλερ και στην  Ιταλία με την παραμονή αφού η Λέτσε με γκολ στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων έμεινε στη Serie A, ενώ η Βερόνα δέχθηκε την ισοφάριση στο 6ο λεπτό του δικού της αγώνα και πλέον θέλει νίκη στο Μιλάνο επί της Μίλαν και ήττα της Σπέτσια στην έδρα της Ρόμα την τελευταία αγωνιστική…

Premier League, 38η αγωνιστική
Άρσεναλ-Γουλβς 5-0 (11΄, 14΄ Τζάκα, 27΄ Σάκα, 58΄ Ζεσούς, 79΄ Κίβιορ) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Άστον Βίλα-Μπράιτον 2-1 (8΄ Ντάγκλας Λουίζ, 26΄ Γουότκινς – 38΄ Ούνταβ) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Σίτι 1-0 (86΄ Πίνοκ) – Δείτε ΕΔΩ το γκολ

Τσέλσι-Νιούκαστλ 1-1 (27΄ αυτ. Τρίπιερ – 9΄ Γκόρντον) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Κρίσταλ Πάλας-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-1 (66΄ Χιούζ – 31΄ Αβονίγι) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Έβερτον-Μπόρνμουθ 1-0 (57΄ Ντουκουρέ) – Δείτε ΕΔΩ το γκολ

Λιντς-Τότεναμ 1-4 (67΄ Χάρισον – 2΄, 69΄ Κέιν, 47΄ Πόρο, 90΄+5΄ Λούκας Μόουρα) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Λέστερ-Γουέστ Χαμ 2-1 (34΄ Μπαρνς, 62΄ Φαέ – 79΄ Φορνάλς) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μάντσεστερ Γ.-Φούλαμ 2-1 (39′ Σάντσο, 55΄ Φερνάντες – 19΄ Τετέ) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Σαουθάμπτον-Λίβερπουλ 4-4 (19΄ Γουόρντ-Πράουζ, 28΄, 48΄ Σουλεμανά, 65΄ Άρμστρονγκ – 10΄, 73΄ Ζότα, 14΄ Φιρμίνο, 72΄ Χάκπο) – Δείτε ΕΔΩ τα γκολ