Η Αλ Νασρ «κόλλησε» στο 0-0 με την Αλ Σαμπάμπ, μπήκε στο 60′ ο Ρονάλντο αλλά έμεινε «άσφαιρος»

Αλ Νασρ και Αλ Σαμπάμπ συμβιβάστηκαν σε μια ισοπαλία χωρίς τέρματα στον πρώτο αγώνα της φάσης των ομίλων του Arab Club Champions Cup. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο μπήκε στο παιχνίδι με 30 λεπτά να απομένουν, αλλά δεν κατάφερε να επηρεάσει το τελικό αποτέλεσμα. Ο 38χρονος σούπερ σταρ δεν συμπεριλήφθηκε στην αρχική ενδεκάδα, παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε στα πρόσφατα φιλικά με την Παρί Σεν Ζερμέν και την Ίντερ.

Στο 62ο λεπτό, ο προπονητής της Αλ-Νασρ, Λουίς Κάστρο, τού έδωσε εντολή να σηκωθεί από τον πάγκο σε μια προσπάθεια να αλλάξει τη ροή του παιχνιδιού, χωρίς αποτέλεσμα. Το ματς τελείωσε ισόπαλο και η Αλ Νασρ δεν έχει πολύ καιρό για να προετοιμαστεί για το επόμενο παιχνίδι της στη φάση των ομίλων, κόντρα στην τυνησιακή ομάδα Μοναστίρ τη Δευτέρα πριν ολοκληρώσει τον όμιλο με μια «μάχη» με την αιγυπτιακή Ζαμάλεκ την Πέμπτη.