Serie A: Εύκολα η Ίντερ με Λαουτάρο, τεσσάρα η Φιορεντίνα – Δείτε τα γκολ

H Iντερ δε δυσκολεύθηκε να περάσει το εμπόδιο της Μόντσα και με κορυφαίο τον Λαουτάρο μπήκε με το δεξί (2-0) στη νέα σεζόν της Serie A. Βασικός αγωνίστηκε ο Κυριακόπουλος, ο οποίος και αντικαταστάθηκε στο 86′.

Ο Αργεντινός επιθετικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′ με κοντινό πλασέ. Οι Νερατζούρι ήταν καλύτεροι, έχασαν ευκαιρίες και στο 76′ ο Λαουτάρο πέτυχε το 2-0.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cuwuerjiipsx)

Η Φιορεντίνα ήταν εντυπωσιακή στην πρεμιέρα της Serie A, αφού διέλυσε με 4-1 τη Τζένοα εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στα πρώτα λεπτά «καθάρισαν» ουσιαστικά το ματς.

Στο 11ο λεπτό ο Μπιράγκι άνοιξε το σκορ, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Μποναβεντούρα σημείωσε το 2-0. Στο 40ο λεπτό ο Γκονζάλες πέτυχε το 3-0 και στο 56ο λεπτό ο Μαντραγκόρα έκανε το 4-0. Η Τζένοα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Μπιράσκι στο 58′.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cuwu11bl8z55)