Αθλητισμός

Stoiximan Basket League, Περιστέρι bwin – Απόλλων Πάτρας 90-57: Τον… διέλυσε – Βίντεο

Επιστροφή στα ροζ φύλλα αγώνα για το Περιστέρι Βwin. Η ομάδα του Σπανούλη επικράτησε πολύ εύκολα με 90-57 του Απόλλωνα Πάτρας και έτσι πήγε στο 5-4. Έπεσε στο 1-8 η ομάδα της Πάτρας και βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Για τους Πρίγκιπες της Δυτικής Όχθης ο Γουίλιαμς είχε 17 πόντους, ενώ είχε 10 πόντους με 6 ασίστ με τον Ράγκλαντ. Ο Κασελάκης είχε 10 πόντους με 5 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά ο Γουάσινγκτον είχε 12 πόντους και ήταν πρώτος σκόρερ των Πατρινών.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxeynuc8ypm9)

Το ματς
Το Περιστέρι Bwin προηγήθηκε με 10-6 με τον Τόμπσον, όμως αντέδρασε με τον Γκιουζέλη ο Απόλλων Πάτρας και πέρασε μπροστά με 10-12. Ο Ντάνγκουμπιτς με κάρφωμα έκανε το 17-17 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Ο Χαντς έκανε το 29-23, έξι λεπτά πριν το ημίχρονο. Ο Κένι Γουίλιαμς σκόραρε για τρεις και έγραψε το 36-28 στο 18′. Ο Γουίλιαμς ζεστάθηκε και έκανε το 44-34 ξανά με τρίποντο, λίγο πριν το ημίχρονο.

Ο Χουγκάζ με γκολ-φάουλ έκανε το 51-36 στο 23′.Το Περιστέρι Bwin έκανε ότι ήθελε στο ματς και ο Χαντς κάρφωσε ανενόχλητος για 66-40 στο 27′. Ο Χαντς έκανε το 73-42 στο τέλος του δεκαλέπτου.