Αθλητισμός

Basketball Champions League, Προμηθέας Πάτρας – Ντιζόν 68-71: «Λύγισε» στην παράταση – Δείτε βίντεο

Πλέον θα περιμένει την τελευταία αγωνιστική για να δει εάν θα τερματίσει 2ος ή 3ος στον όμιλό του. Χαμένη ευκαιρία ο Στέφενς με 0/2 βολές στα 6” πριν από το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Το ματς: Προμηθέας Πάτρας – Ντιζόν
Τα πάνω-κάτω έφερε από το ξεκίνημα του ματς η είδηση ότι θα έμενε εκτός ματς και ο Άντονι Κάουαν. Οι Πατρινοί είχαν μεγάλο πρόβλημα στο σκοράρισμα (0/4 τρίποντα στο δεκάλεπτο) και έπρεπε να διεκδικήσουν τη νίκη και το μομέντουμ του αγώνα μέσα από την άμυνα τους. Στην 1η περίοδο το κατάφεραν και μάλιστα με το παραπάνω καθώς κράτησαν την Ντιζόν στους 11 πόντους και στα 3/12 σουτ εντός παιδιάς.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxmm1wz77d61)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxmljglb72g1)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxml5m2qsxtd)

Βέβαια στη συνέχεια η ομάδα του Νέναντ Μάρκοβιτς βρήκε τις επιθετικές λύσεις και με ένα 9-2 στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου πήρε προβάδισμα με 15-20 το οποίο ουσιαστικά διατήρησε έως και το τέλος του ημιχρόνου (29-33). Οι Γάλλοι είχαν πάρει τον έλεγχο του αγώνα καθώς εκμεταλλεύτηκαν την επιθετική δυστοκία των γηπεδούχων μετά και τις σημαντικές τους απουσίες σε αυτήν την αναμέτρηση.