United Cup: Σάκκαρη και Τσιτσιπάς έχασαν στο διπλό και τώρα… τελικός με Καναδά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκαν με 2-1 σετ (7-6, 3-6, 6-10) από τους Σεγκουέλ και Μπάριος Βέρα (αντικατέστησε τον κουρασμένο Τζάρι) και η πρόκριση δυσκολεύει στο United Cup.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cy3ympqy9hcx)

Στο πρώτο σετ η Εθνική ομάδα βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αφού έχανε με 4-2 και σώθηκε από το 5-2, για να φτάσει ξαφνικά και σε δύο set point! Τα απώλεσε και χρειάστηκε να κάνει τρομερή ανατροπή στο tie break από 1-5 για να πάρει το πρώτο σετ.

Ομως το δίδυμο από την Χιλή έκανε την ανατροπή και έβαλε δύσκολα στην Ελλάδα που θέλει καθαρή νίκη απέναντι στον Καναδά αύριο, για να είναι σίγουρα στα προημιτελικά.

Με τρομερή ανατροπή στο tie break, 1-0 η Ελλάδα

Το ελληνικό δίδυμο ξεκίνησε με love game και το 40-0 στο σερβίς των Χιλιανών, έγινε 40-40 με ωραία περάσματα της Σάκκαρη. Ωστόσο ισοφάρισε σε 1-1 η Χιλή και με την Σεγκουέλ έφτασε σε διπλό break point αμέσως μετά και να παίρνει προβάδισμα χάρη στους δικούς της πόντους.

Η Χιλή έκανε το 3-1 με χαμένο βολέ του Στέφανου, όμως με αποτελεσματικό σερβίς του, ήρθε η μείωση του σκορ σε 3-2.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cy3xzgrcrhz5)