Premier League: Η Λούτον πήρε το βαθμό στις καθυστερήσεις, 1-1 με τη Μπερνλί στο «Turf Moor» – Δείτε τα γκολ

Το «buzzer beater» του Μόρις χάρισε «χρυσό» βαθμό στη Λούτον στο «Turf Moor» απέναντι στην Μπέρνλι (1-1), στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής της Premier League. Η Λούτον έπιασε την Εβερτον στη 17η θέση, ενώ αύξησε τη διαφορά στο +4 από την 19η Μπέρνλι.

Στο 36ο λεπτό ο Οντομπέρτ έκανε το γύρισμα, ο Ζεκί Αμντούνι κατάφερε να σουτάρει, η μπάλα κόντραρε και στον Γκούντμουντσον και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Στο 90’+2′ διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά του Κάρλτον Μόρις. Η Μπέρνλι διαμαρτυρήθηκε για φάουλ του Αντεμπάγιο στον Τράφορντ, ωστόσο το VAR δεν τους δικαίωσε.