FA Cup: Προκρίθηκε στους «32» η Νότιγχαμ με λυτρωτή Γουντ, 3-2 την Μπλάκπουλ στην παράταση – Δείτε τα γκολ

Λίγο έλειψε να βγάλει τα μάτια η Νότιγχαμ Φόρεστ, που ωστόσο απέφυγε το κάζο και μπόρεσε στον επαναληπτικό του 2-2 να «λυγίσει» εκτός έδρας την αξιόμαχη Μπλάκπουλ στην παράταση (3-2) και να πάρει το εισιτήριο για τους «32» του FA Cup. Εκεί θα αντιμετωπίσει την Μπρίστολ Σίτι. Βασικός και για 120 λεπτά αγωνίστηκε ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος.

Ιδανικά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι Ρεντς, που είδαν τον Ομομπαμίντελε να ανοίγει το σκορ από κοντά στο 16′ και τον Ντανίλο να εκμεταλλεύεται το μεγάλο λάθος της άμυνας και να κάνει το 2-0 στο πρώτο λεπτό του δεύτερου μέρους.

Από εκεί και πέρα ωστόσο, τα Νεράτζια ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους και με τα γκολ των Μόργκαν (61′) και Τζόζεφ (78′) έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση.