Serie A, Γιουβέντους – Έμπολι 1-1: «Γκέλα» πριν το ντέρμπι με την Ίντερ – Δείτε τα γκολ

Η Γιουβέντους απέτυχε να εδραιωθεί στην κορυφή της βαθμολογίας κι αυτό λόγω της αποβολής του Αρκάντιους Μίλικ, που άφησε νωρίς την ομάδα του με δέκα παίκτες, και η Έμπολι κατάφερε να το εκμεταλλευτεί, παίρνοντας την ισοπαλία με 1-1 μέσα στο Τορίνο, για την 22η αγωνιστική στη Serie A.

Ο Πολωνός φορ αποβλήθηκε, μετά από παρέμβαση του VAR, για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον επιθετικό των φιλοξενούμενων, Αλμπέρτο Τσέρι, αφήνοντας τους «μπιανκονέρι» με αριθμητικό μειονέκτημα από το 18ο κιόλας λεπτό.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cypon3xfzoe9)

Παρά την αποβολή η «Γιούβε» προηγήθηκε στο σκορ με το γκολ του Ντούσαν Βλάχοβιτς (50′), αλλά η Εμπολι κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μπαλτάνζι στο 70ο λεπτό, κόβοντας δύο πολύτιμους βαθμούς από τους γηπεδούχους, στην προσπάθεια τους για την κατάκτηση του τίτλου.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyppbp9njun5)

Θυμίζουμε την επόμενη Κυριακή η Γιουβέντους παίζει με την Ίντερ.