Μεταγραφές ξανά το καλοκαίρι για τον Ολυμπιακό.
Με επίσημη ενημέρωση της η ΠΑΕ Ολυμπιακός γνωστοποίησε ότι δεν θα γίνει άλλη κίνηση ενίσχυση της ομάδας στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο και η όποια ονοματολογία δεν την αφορά πλέον.
Ο Νταβίντ Κάρμο (στόπερ) από την Πόρτο ήταν η 6η και τελευταία μεταγραφή του Ολυμπιακού.
Ο πρώτος που αποκτήθηκε ήταν ο Φραν Ναβάρο (επιθετικός) από την Πόρτο. Ακολούθησε ο Ζέλσον Μαρτίνς (εξτρέμ) από τη Μονακό, ο Τσικίνιο (χαφ) από την Μπενφίκα, ο Αντρέ Όρτα (χαφ) από την Μπράγκα και ο Νέλσον Άμπι (στόπερ) από την Ρέντινγκ.
Ήδη έχουν αγωνιστεί ο Ναβάρο και ο Ζέλσον Μαρτίνς και την Κυριακή στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα στον Πειραιά αναμένεται να πάρουν χρόνο συμμετοχής οι Τσικίνιο και Όρτα.