Coppa Italia: Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό για την Γιουβέντους, 2-0 τη Λάτσιο – Δείτε τα γκολ

Η Γιουβέντους με γκολ των Κιέζα και Βλάχοβιτς πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κόπα Ιτάλια επικρατώντας 2-0 της Λάτσιο. Στις 23 Απριλίου το δεύτερο παιχνίδι.

Δείτε εδώ τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα

Στο πρώτο ημίχρονο η Γιουβέντους πήρε πέναλτι (14′) αλλά ο διαιτητής άλλαξε την απόφαση του και έδειξε όφσαϊντ. Στο 40ο λεπτό μια αδύναμη κεφαλιά του Λουίς Αλμπέρτο κατέληξε στο δοκάρι του Περίν ενώ ένα σουτ του Ραμπιό (45+) μπλόκαρε εύκολα ο Μανδάς.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και σκόραραν με τον Κιέζα στο 50ο λεπτό με ωραίο τελείωμα που ο Μανδάς δεν κατάφερε να αποσοβήσει.

Στο 64ο λεπτό ήταν η σειρά του Βλάχοβιτς να χριστεί σκόρερ. Ο Σέρβος φορ πήρε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και δεν είχε κανένα πρόβλημα να εκτελέσει τον Έλληνα κίπερ. Η Λάτσιο πάλεψε για να μειώσει στο σκορ, δίχως όμως αποτέλεσμα με το 2-0 να μένει μέχρι το τέλος.